fbpx
Wim Hof légzőgyakorlatai hidegterápiához

Wim Hof légzőgyakorlatai hidegterápiához

A manapság nagy népszerűségnek örvendő hidegterápia (más néven jégfürdő vagy hidegvizes merülés) napról napra egyre több embernek javít az életminőségén és egyre több sportolónak segít a teljesítményjavításban. De elegendő vajon beleülni egy kellően hideg vizű jégkádba vagy van más teendő is? A választ nem nehéz kitalálni, hisz sejthető, hogy van itt még valami, amit érdemes elsajátítani az első merülések előtt – ez a Wim Hof-féle légzéstechnika.

Ha olvasod a cikkeinket, esetleg követsz minket Facebookon vagy Instagramon, akkor biztosan tudod, hogy a hidegterápiának számos pozitív hatása van. Wim Hof (The Iceman) és a vele dolgozó kutatók kimutatták, hogy egy bizonyos légzéstechnikával és a hidegtűrő képesség fejlesztésével csökkenthető a gyulladásos markerek szintje. Hogy miért jó ez nekünk? Nos bizonyos betegségeket a hormon- és az immunrendszer nem megfelelő működése miatt kialakuló gyulladások okoznak. Ilyen például a Crohn-betegség, a daganatos megbetegedések, az asztma, a bipoláris zavar és a különböző ízületi gyulladások. Wim Hof és kutatótársai szerint tehát akár ilyen betegségek és gyulladások esetén is hasznos segítséget jelenthet a hidegterápia és a „jégkádazás„.

Wim Hof (nem is annyira titkos) titka

Wim Hof, azaz a Jégember arra biztat mindenkit, hogy ha sikerült elhatároznia magát és kipróbálja a jégkádas fürdőzést, akkor sajátítsa el előtte a hidegterápia hatékonyságát támogató légzéstechnikát. A technika három alappillére a power légzés, a lélegzet-visszatartás és a helyreállító légzés.

Power légzés

A power légzést kontrollált hiperventillációként is szokás emlegetni. Az a célja, hogy csökkenjen a szervezetünkben a szén-dioxid szintje, és hogy a test felhasználhassa a feldúsult oxigént. A módszer lényege, hogy egy erőteljes belégzéssel megtöltjük a tüdőnket, aztán nem erőltetett (azaz passzív) kilégzéssel kiengedjük a levegőt anélkül, hogy teljesen kiürítenénk a tüdőnket. Ezt a belégzés-kilégzés gyakorlatelemet harmincszor ismételjük meg gyors egymásutánban.

Lélegzet-visszatartás

Az első lépés, szóval a power légzés után jön a lélegzetvisszatartás, hogy egy enyhébb stresszhatás keretein belül átmenetileg csökkentsük a szervezetünkben a szén-dioxid-szintet. Ez a légzőgyakorlat sem bonyolult, csak venni kell egy mély lélegzetet úgy, hogy teljesen megteljen a tüdő, aztán kiengedni az összeset, majd nem venni levegőt addig, amíg ezt erőlködés nélkül tudjuk kivitelezni. Fontos, hogy nem az a lényeg, hogy bárki ájultan essen össze, tehát ha már erőlködni kell ahhoz, hogy visszatartsa az ember a lélegzetét, az már nem jó. Amint ilyesmit érzel, vegyél levegőt!

Helyreállító légzés

A lélegzet-visszatartó gyakorlat utáni első levegővétel már a harmadik lépés, azaz a helyreállító légzés lesz. Ez a lélegzet legyen mély, töltsük meg teljesen a tüdőt, tartsuk bent 15-20 másodpercig, majd szépen, lassan engedjük ki. Ennek a gyakorlatnak az a célja, hogy normalizálódjon a szervezetünkben a szén-dioxid és az oxigénszint is.

A Wim Hof-módszer tehát nem kizárólag a hideg vízről szól, hanem a megfelelő légzéstechnikáról is. A háromlépéses gyakorlatot meg lehet ismételni még kétszer vagy háromszor, aztán elkezdhetsz beleereszkedni a jégkádba. A felsorolt légzőgyakorlatokat tehát még a szárazföldön végezd (biztonságos környezetben, ha esetleg megszédülnél), ne merülés közben. Ne alkalmazd a módszert, ha babát vársz vagy ha epilepsziával küzdesz, ha pedig kardiovaszkuláris jellegű vagy más egészségügyi problémáid vannak, mindenképp konzultálj orvossal, mielőtt elkezdenéd a hidegterápiát!

Ha megjött a kedved a hidegvizes merüléshez, akkor ismerd meg iCool jégkádkínálatunkat, és ha megtetszik valamelyik, keress minket bizalommal!

Tudnivalók jégkádvásárlás előtt

Tudnivalók jégkádvásárlás előtt

Az elmúlt időszakban sajnos több ellenőrizetlen minőségű jégkád és hűtőegység típusú termék jelent meg az európai piacon, ezért szeretnénk felhívni a figyelmet az esetleges veszélyekre. Olvasd el a cikket és dönts megfontoltan, ha épp egy jégkádrendszer beszerzését tervezed!

A már 20 éve stabilan működő, folyamatosan fejlődő iCoolsport sikerén felbuzdulva olyan induló cégek próbálnak betörni a piacra, amelyek bár érthetően nagy lehetőséget látnak az egyre népszerűbb hidegterápia területén, valójában a felkészületlenségük és ellenőrizetlenségük miatt sok problémát okozhatnak a vásárlóknak.

Különböző üzleti statisztikákból kiderült, hogy 5 ilyen cégből körülbelül 4 csődbe is megy 2 éven belül, ezért nem feltétlen tudják garantálni az esetleges javításokat és cseréket. Az ilyen cégek többnyire csak 1-2 terméket árulnak, amelyek az esetek túlnyomó többségében meg sem közelítik az elvárható szintet. Általában ezek olyan névtelen, rendkívül olcsón előállított, nem megbízható minőségű termékek, amelyeket a gyártó a forgalmazó kívánsága szerint lát el emblémával, hogy a forgalmazó saját termékének tűnjenek. Ezért óva intünk mindenkit attól, hogy ilyen helyekről szerezze be a jégkádját vagy a hűtőegységét, hisz hosszabb távon számos hátránnyal járhat egy ilyen döntés.

A gyanúsan olcsó, felfújható jégkádak gyenge utánzataik az iCoolsport által gyártottaknak, amelyek viszont már számos világversenyen is bizonyítottak. Az említett gyártóktól származó hűtőegységek pedig sok esetben nem is ilyen használatra tervezett akvárium- vagy italhűtő jellegű gépek, amelyek teljesítménye messze alulmarad az iCoolsport hűtőegységeiéhez képest. Legtöbbjük kevesebb, mint 1000 watt hűtőteljesítménnyel rendelkezik, míg az iCoolsport esetében a legkisebb modell is ennek ötszörösével, 5000 wattal büszkélkedhet. Nem merészség tehát azt állítani, hogy ezek a gyártósorról névtelenként legördülő, majd tetszés szerint logózott termékek messze elmaradnak az iCoolsport által kínáltaktól mind technológiában, mind hatékonyságban.

Külön aggodalomra ad okot az, hogy az ilyen “jégkádas” cégek sok esetben vezetik félre a vásárlókat, hisz amellett, hogy sokszor túloznak a weboldalaikon, sokan még ÁNTSZ-engedélyekkel sem rendelkeznek. A termékek élettartama szempontjából továbbá az is aggályos, hogy a forgalmazók nem tudnak szervizhátteret biztosítani, és a termékhibákra sokszor csak annyi a válaszuk, hogy forduljon a vásárló egy akvarisztikai céghez, ahol talán tudnak segíteni.

Természetesen az iCoolsport anyavállalata határozottan lép fel ezen weboldalak üzemeltetői ellen. A vásárlói megtévesztés kimeríti a PTK és a BTK egyes elemeit, és az iCoolsport nem is fél kiállni a vásárlók érdekeiért, hisz egy ÁNTSZ-engedélyekkel nem rendelkező regenerációs termék akár egészségkárosító hatású is lehet.

Az iCoolsport márkanév mára már egyet jelent a jégkádakkal, a hidegterápiával, az otthoni regenerációval és az élsportolók teljesítményének támogatásával. Mivel a versenyzők pontosan tudják, hogy melyik márkában bízhatnak, az iCoolsport közel 20 éve hivatalos beszállítója a világ legjelentősebb sporteseményeinek, így nem kizárt, hogy már te is találkoztál a névvel a sportközvetítésekben. Az iCoolsport Turbo és Team Recovery elnevezésű sorozatának csapatmedencéi és kiemelten nagy teljesítményű hűtőegységei világszerte több száz stadionban és sportegyesületnél találhatók meg, a széles körben ismert és kedvelt Compact hűtőegységekből pedig több mint 10.000 darab szolgálja már a vásárlók regenerációját a világ különböző pontjain.

Büszkék vagyunk arra, hogy 2010-ben alapított cégünk – az iCoolsport hivatalos disztribútoraként – a szektorban igen nagynak számító termékkínálattal, sőt még európai szervizháttérrel is rendelkezik.

Cégünk minden iCoolsport terméke hivatalos ÁNTSZ (NNK – Nemzeti Népegészségügyi Központ) engedéllyel bír, tehát igazolható, hogy esetlegesen mi és milyen mértékben oldódhat ki a jégkádakból. Mivel árammal és vízzel dolgozunk, alapvető, de kiemelendő információ az is, hogy minden iCoolsport hűtő- és hűtő-fűtőegység CE certifikációval és MSDS (Materials Safety Data Sheet) anyagbiztonsági tanúsítvánnyal is rendelkezik. Természetesen ezen termékek eddig is mindenféle gond nélkül kapták meg az engedélyeket, illetve tanúsítványokat, amelyek bárkinek segíthetnek meggyőződni arról, hogy az iCoolsport termékei valóban az emberek egészséges regenerációját szolgálhatják. Hadd hívjuk fel újra a figyelmét arra, hogy ne vásárolj olyan cégektől, amelyek nem tudják felmutatni a felsorolt igazolásokat.

Dönts megfontoltan, további kérdéseiddel pedig keress minket bátran, és szívesen segítünk a választásban!

Így válassz jégkádrendszert otthonra, a termedbe vagy a kiadó lakásodba - iCoolsport.hu

Így válassz jégkádrendszert otthonra, a termedbe vagy a kiadó lakásodba

Amikor jégkádvásárláson töri az ember a fejét, több szempontot is érdemes figyelembe vennie, hisz ma már többféle jégkád és hűtő-, sőt hűtő-fűtőegység között lehet válogatni, miközben egyre többen ismerik fel, mennyivel növeli az otthon komfortérzetét, illetve az eladásra vagy kiadásra szánt ingatlan értékét, ha mondjuk a szauna mellett vagy a kertben van egy jégkád is. Ezért hogy megkönnyítsük a dolgodat, felsorolunk pár olyan tényezőt, ami segíthet eldönteni, mire is lehet szükséged.

Talán már te is észrevetted, hogy egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a jégkádak és a hidegterápia. Ma már nemcsak az a kérdés, hogy van-e egy párszemélyes fűthető dézsád a kertedben vagy a szálláshelyeden, hanem az is, hogy hűteni tudod-e, illetve hogy meddig tartja meg a kívánt hőmérsékletet.

A járvány óta talán még nagyobb figyelmet szentelnek az emberek annak, hogy az otthonuk a szórakozás és a pihenés helyszíne is lehessen. Különösen igaz ez akkor, ha valaki szálláshelyet üzemeltet, rövid- vagy hosszútávú lakáskiadással foglalkozik. Egyre több hirdetésben futunk bele abba, hogy a kiadandó lakásban van szauna, vagy abba, hogy egy klasszikus, fa dézsát telepítettek a kertben, és ezek vonzóak is, de lehetnének még vonzóbbak! Mutatjuk, hogyan.

Határozd meg a célt!

Először is azt kell átgondolnod, mire szeretnéd használni a jégkádat. Ha az egyéni regeneráció az elsődleges cél, akkor választhatsz egy kisebb méretűt, ami lehet akár hordozható, akár fix helyre telepített is, mellé pedig egy kisebb hűtőegységet, például az iCool Compact Coolját. Ha többen szeretnétek használni, akkor érdemes egy több személy befogadására képes jégkádat választani, ha pedig nemcsak hideg, hanem meleg vízzel is szeretnéd használni, akkor egy hűtő-fűtőegységre lesz szükséged, mondjuk az iCool Compact XP Dual Tempre.

Kintre vagy bentre szánod?

A kint vs bent szerencsére az iCool jégkádak esetében nem is olyan nagy kérdés, mert lefedhetőek, így kint és bent is remekül használhatóak. Ha szeretnéd variálni, hogy egyszer kint, egyszer bent legyen használatban, akkor érdemes a hordozhatót választani, de ez általában az edzőtárborba, versenyekre járó sportolóknak fontos szempont. Ha otthonra vagy a kiadandó lakásodba keresel jégkádat, akkor érdemesebb fix helyet keresni a kádnak, amire akár szép faburkolatot is varázsolhatunk, hogy jobban passzoljon a kerti környezethez, a szaunához vagy a home wellness összképébe.

Legyen strapabíró!

A klasszikus, felfújható medencékről már biztosan te is láttál olyan videókat, amikor úgy roskadnak össze a pancsoló gyerekekhez igyekvő apuka súlya alatt, mint egy üres kartondoboz. Nos, az iCool jégkádak nem ilyenek! Annak ellenére, hogy ezek nagyon könnyű kádak, akár 90 kg-ot is meg tudnak tartani a falaikon, mindenféle probléma nélkül.

Ügyelj a tisztántarthatóságra!

Sok klasszikus, fa kertidézsa-tulajdonos panaszkodik arra, hogy túlságosan szereti a dézsáját a békanyál, ami nem kicsit veszi el az ember kedvét a fürdőzéstől. Szerencsére az iCool jégkádakkal nem nagyon történhet ilyesmi, ugyanis olyan felszereléssel kínáljuk őket, ami segít tisztán tartani a kádat és a benne lévő vizet. A tisztántartó szupercsapat tagjaként tartjuk számon például a szűrőt, az UV-fertőtlenítőt, a vízforgató szivattyút és a klórmentes, iCool vegyszercsomagot, amivel kíméletesen tisztíthatod a kádat és a vizet.

Erő és kitartás

Aki sportol, pontosan tudja, hogy a kiemelkedő eredményekhez erőre és kitartásra van szükség, és (ha átvitt értelemben is) az iCool jégkádrendszerek is erősek és kitartóak. Az erejük a hűtőegységek teljesítményében rejlik, amiknek még az úgynevezett jósági foka (COP értéke) is szuper. Legnépszerűbb hűtőegységünk, a Compact Cool felvett teljesítménye például megközelítőleg 1.3 kW, a hűtőteljesítménye pedig 5 kW, amikor a kompresszor bekapcsol. Ez körülbelül 4.06-os COP értéket, azaz jósági fokot jelent.

A másik fontos tényező, a kitartás pedig a jégkád-rendszerek hőtartási képességeiben mutatkozik meg igazán, hisz az iCool hűtőegységek képesek folyamatosan a felhasználó által beállított hőmérsékleten tartani a jégkád vizét.

Mit választanál?

Büszkék vagyunk arra, hogy ma már stadionokban, egyesületi edzőtermekben, magánházakban, sőt még yachtokon is megtalálhatók iCool jégkád-rendszereink, és mindig örülünk, ha valaki úgy dönt, magasabb szintre emeli a regenerációját és a relaxációját. Reméljük, hogy a fenti szempontok neked is segítenek eldönteni, pontosan milyen típusú jégkád-rendszerre lenne szükséged, de ha kérdéseid lennének, bátran vedd fel velünk a kapcsolatot, és segítünk! Ha pedig bővebben olvasnál a jégkádakról és a hidegvizes merülésről, fusd át a többi cikkünket is!

Amennyiben más regenerációs eszközök is érdekelnének, ajánljunk társoldalunk, a FitCollege STORE „Regenerációhoz” elnevezésű kategóriáját!

Mi a különbség a jégkádas, hidegvizes merülés és a krioterápia között?

Mi a különbség a jégkádas, hidegvizes merülés és a krioterápia között?

Amikor az ember eljátszik a hidegterápia gondolatával, általában két fő opció kerül képbe. Az egyik a kriokamra, a másik a jégkád. De mi a különbség? Hogyan válasszunk? Érkezik is a segítség!

Cikkeinkben sokszor hangsúlyozzuk, hogy a hidegterápiának számos előnye van. Nagyon hasznos az élsportolók számára, de a hobbisportolók életében is fontos szerepet tölthet be, sőt azok is sokat kaphatnak tőle, akik a mentális egyensúlyra törekednek, a bőrük egészségét szeretnék aktívabban támogatni, hatékonyan fogynának, vagy a mindennapi fizikai terhelésben megfáradt izmaiknak szeretnének kedvezni.

De ha eljutottunk arra a pontra, hogy ki szeretnénk próbálni a hidegterápia valamely formáját, végülis mi mellett tegyük le a voksunkat? Először is tisztázzuk, mi az a krioterápia.

Mit jelent a krioterápia?

A krioterápia során gyakorlatilag egy nagyon alacsony hőmérsékletre hűtött kabinban tölt el pár percet az ember. Mindenféle költői túlzás nélkül állíthatjuk, hogy tényleg nagyon alacsony az a bizonyos hőmérséklet, hisz mínusz 85-110 Celsius-fokról beszélünk. Ehhez általában folyékony nitrogént használnak, ami rendkívül hideggé és szárazzá teszi a kabin (vagy kamra) levegőjét. A kabinban általában nem ajánlott 3-4 percnél többet tölteni, és bár sok jótékony hatása van, lássuk be, hogy a lakásunk felújításakor nem az az első gondolatunk, hogy beszerzünk egy folyékony nitrogénnel hűtött kriokabint, ami nem mellesleg meglehetősen költséges is.

Mik a krioterápia előnyei?

Valójában a krioterápia és a jégkádas, hidegvizes merülés előnyei nagyon hasonlóak, hisz mindkettőre igazak az alábbiak.

  • Támogatják az immunrendszert,
  • javítják a vérkeringést,
  • hozzájárulnak a mentális egészség megőrzéséhez,
  • jót tesznek a bőrnek,
  • csökkentik a fájdalmat és a duzzanatokat,
  • plusz energiát adnak.

Akkor mi a tényleges különbség a krioterápia és a hidegvizes merülés között?

Míg a krioterápia során ugye egy rettentően hideg kabinban töltünk el pár percet, a hidegvizes merülés során körülbelül 4 fokos vízbe ereszkedünk bele – a megfelelő légzéstechnika alkalmazásával. Azonban a jégkádaknak (különösen a profi hűtőegységgel rendelkezőknek) megvan az az előnye, hogy nem feltétlen kell egyből, kezdőként is a leghidegebb vízzel érintkeznünk. Semmi sem tiltja azt, hogy egy magasabb hőfokról kezdjük a „gyakorlást”, és úgy álljunk át az egyre hidegebb vízbe való merülésekre.

Plusz előnye a hidegvizes merülésnek, hogy a bőr érintkezik a vízzel, amelynek következtében több hőt veszítünk. Ne riadj meg attól, hogy ez nagyobb kihívásnak tűnik a kriokamránál, hisz a fokozatosság elvét követve a jégkád kiváló eszköz lehet a testi és a mentális egészség megtartásához vagy helyreállításához.

Aki már egy kicsit utánanézett a hidegterápiának, biztosan tudja, hogy a hidegvizes merülést egy kicsit könnyebb kivitelezni otthon, mint a kriokamrás mutatványt. Léteznek például felfújható, emiatt könnyen hordozható, igen masszív jégkádak is, amiket akár a kertben vagy az erkélyen is felállíthatunk, az élsportolóknak pedig különösen hasznos, hogy összecsomagolva még a versenyekre, edzőtáborokba is könnyen magukkal vihetik őket.

Talán most úgy érzed, hogy kizárólag a hidegterápia miatt nem neveznél be egy jégkádra és egy hűtőegységre, de hadd csábítgassunk még a jégkádazás felé azzal az információval, hogy elérhetőek olyan hűtőegységek, amik fűteni is tudnak! Gondolj bele, milyen szuper, hogy a regenerációs céljaid mellett még a kellemes kikapcsolódásodat is szolgálhatja a jégkádad és a hűtő-fűtőegységed!

Ha felkeltették az érdeklődésedet a jégkádak, vagy kérdésed lenne, bátran vedd fel velünk a kapcsolatot! Ha pedig bővebben olvasnál a jégkádakról és a hidegvizes merülésről, fusd át a többi cikkünket is!

icool_jegkad_icetub_icebath

Jégkáddal a bőr egészségéért

A bőrápolás alapvetően is fontos, hisz a bőr a testünk első védvonala, szóval aki törődik a bőrével, az általánosságban is törődik az egészségével, az egészséges bőr pedig – mint az köztudomású – fiatalabbnak tűnik. Szinte mindenkinek van egy megszokott bőrápolási rutinja, sok-sok bőrápoló krémje, arcradírja és hasonlója, és közben talán nem is tudja, milyen sokat tehetne még a bőre egészségéért és fiatalságáért egy egyszerű, de nagyszerű módszerrel, a hidegvizes merüléssel.

Tudtad, hogy már egy csepp jeges víz is serkenti a véráramlást? A hideg víz természetes módon ösztönzi a bőr ereinek összehúzódását, majd kitágulását, serkenti a vérkeringést, és ezáltal javítja az oxigén és a tápanyagok szállítását a bőrsejtekbe, hogy könnyebben és gyorsabban regenerálódjanak. Aki hideg vízbe merül, az ezzel is küzd a szabadgyökök ellen, miközben bőre egészséges fényéről is gondoskodik.

Egy jeges fürdő fokozhatja a bőr sérülések utáni regenerációs képességét, csökkentheti a gyulladást, a szem duzzanatát és csillapíthatja a bőrpírt. Persze senki sem kér arra, hogy tegyél hűtött uborkaszeletet a szemedre, bár egyébként az is hasznos tud lenni. Dr. Carl Thornfeldt, az Epionce Skin Care alapítója szerint a hidegvizes terápia segít megerősíteni a kontraktilis rostokat, növeli a bőrfeszességet és minimalizálja a pórusok kitágulását.

Hogyan működik a hidegvizes terápia az arcon?

A legjobb eredmény elérése érdekében először is tisztítsd meg langyos vízzel az arcodat, ezzel eltávolítva a szennyeződéseket és a baktériumokat a bőr felületéről. Azért nem kezdünk hideg vízzel, mert az nem távolítja el hatékonyan a nap során rád rakódott szennyeződéseket, a forró víz pedig lemossa a bőrről a természetes olajréteget. Szóval ha langyos vízzel kezded a tisztítást, akkor azzal megszabadulhatsz a szennyeződések nagy részétől, de közben nem fosztod meg a bőrödet a saját védőrétegétől. Ezek után jöhet egy hidegvizes öblítés, ami összehúzza és védi a pórusokat, serkenti a vérkeringést, és már egy ilyen arcmosással is frissebbé változtatja az arcbőrt. Egyszerű, de nagyszerű, ugye?

És mi van akkor, ha nem csak az arcbőrünk egészségéért szeretnénk aktívan tenni?

A hideg víz nemcsak az arcbőrre van szuper hatással, hanem az komplett szervezetre is. Az egész test hideg vízbe merítésének gyakorlatát hidegvizes merülésnek, krioterápiának, hidegvizes terápiának és jégfürdőnek is nevezik. Ez a módszer egyre népszerűbb a profi és hobbisportolók körében, hisz felgyorsítsa az edzés utáni regenerációt és javítja a teljesítményt, de természetesen a „fitness” mellett a „wellness” kategóriájában is királyi rangot érdemel a hidegvizes merülés.

Amikor a jeges fürdő során a testet hideg vízbe merítjük, akkor a pulzusszám és a létfontosságú szervek véráramlása is megnövekszik, ezzel több oxigént és tápanyagot juttatva a test minden részébe, ami nagyobb energiaszintet és gyorsabb regenerációt biztosíthat. Ezenkívül a megnövekedett véráramlás elősegítheti a salakanyagok, köztük a szabad gyökök eltávolítását a sejtekből. Aki így serkenti a vérkeringését, az egyúttal a bőre egészségéért és fiatalságáért is sokat tesz.

Ha szeretnél otthon is profi, kontrollált körülmények között, megfelelő hőmérsékleten jégfürdőzni, nézz szét jégkádaink és hűtőegységeink kínálatában, és keress minket bátran, ha kérdésed lenne, vagy ha segítséget kérnél az ideális kombináció kiválasztásában!

Tudtad?

Az összes világversenyen, olimpiákon, paralimpiákon, Tour de France-on iCoolt használnak.

icool_jegkad_hidegvizesmerules

5 hiba, amit a jégkádas merülés során elkövethetsz

Az új szokások kialakítása – különösen, ha sportról és egészségről van szó – körültekintést igényel és kihívásokkal jár. Természetesen ez a hidegvizes merülés esetében sincs másképp. Néha (még akkor is, amikor már nem vagyunk kezdők) olyan szükségtelen vagy helytelen módszereket dolgozhatunk ki, amik egyáltalán nem segítenek. Hogy te ne ess bele a tipikus hibákba, mutatjuk is az 5 leggyakoribbat!

Világszerte rengetegen regenerálódnak már a hidegvizes merülés módszerével. Sportolók, előadók, de olyanok is, akik a súlyukat szeretnék csökkenteni vagy a stressztől meggyötört idegeiket kisimítani. Ha kedvet kaptál a jeges kalandokhoz, mi biztosan nem tartunk vissza, de elmondjuk, mi az az 5 dolog, amire mindenképp figyelned kell, amikor jégkádba ülsz.

1. Túl hideg kezdés

Ha nem vagy a hidegvizes merülés nagyöregje, akkor semmiképp se kezdj egyből 4 fokos vízzel! A fokozatosság elvét betartva kezdd mondjuk körülbelül 15 fokkal, és tűzd ki azt a célt, hogy 2 percig benne is tudj maradni. Ha nem jön össze a 2 perc, mert még a második perc előtt úgy ugrasz ki, mint nyúl a bokorból, akkor emeld tovább a hőmérsékletet. A hidegvizes merüléshez nem kell mártírnak lenni, bőven elég, ha átgondoltan és tudatosan cselekszel. Ha már megvannak a 2-2 percek a magasabb hőfokokon, akkor jöhet a hűtés. Ha pedig még abszolút kezdő vagy, akkor olvasd el az Ezeket kell tudnod az első jégkádas merülésed előtt című cikkünket.

2. Túl hosszú idő

Ne próbálj személyes rekordokat felállítani vagy privát kihívások elé állítani magad, ha kezdő jégkádazó vagy! Azért is emlegettük a 2 percet, mert ilyen időtávon még a jótékony hatások érvényesülnek, de 5 perc elteltével az előnyök csökkennek, sőt akár a visszájára is fordulhat az egész, ha benne felejted magad a vízben. Gondolj arra, hogy az edzőteremben sem mondják azt, hogy próbálj irreálisan nagy súlyokat emelgetni, hiszen akár kárt is tehetsz magadban. Pontosan ez a helyzet a jégkádakkal is, mert önmagukban nem ártalmasak, de ha nem vagy fegyelmezett, akkor kontraproduktív lehet az egész.

3. Hiányzó következetesség

Tanulmányok igazolják, hogy a rendszeres jégfürdőzés hatékonyabb a kevésbé rendszeres, ritkább merülésnél. Hatásosabb például heti ötször 2 percet tölteni a jégkádban, mint heti kétszer 5 percet. Nem biztos, hogy egyből meg tudod ugrani a heti ötöt, de próbálkozni lehet. Korábban azt írtuk, hogy okosan bánj a saját magadnak kitalált kihívásokkal, de az például egy teljesen elfogadható challenge, hogy annyi napon ülj be 2 percre a jégkádba zsinórban, amennyin csak tudsz. Próbáld meg kialakítani a saját csobbanási rutinodat, és találd meg azt a 2 percet a napjaidban, amit a regenerációdnak szentelhetsz!

4. Túl gyors légzés

Nem mondjuk, hogy hihetetlenük könnyű, de nagyon fontos a hidegvizes merülésnél a légzés megfelelő szabályozása. Ez az első pillanatokban kicsit nehezebb lehet, de ha koncentrálsz, akkor le tudod lassítani a légzésedet arra az optimális szintre, ami percenként 5-8 be- és kilégzést jelent. A különböző légzéstechnikákkal találkozhattál már gyerekkorodban énekórán, tesin vagy az úszásoktatáson, és ez persze egy kicsit más, de mindben közös a fegyelem és a koncentráció jelentősége.

5. Túl kicsi felületen lep el a víz

Fontos, hogy a testünknek minél nagyobb része kerüljön a víz alá. Amikor beleülsz, próbálj meg lecsúszni annyira, mintha egy wellness központ termálvizes kádjában, a fejedet megtámasztva szeretnél relaxálni. Ez segít beindítani a szervezet hidegsokk reakcióját, hogy felszabadítsa a noradrenalint, ami gyulladáscsökkentő és hangulatjavító hatású. A kezeket a legnehezebb víz alatt tartani, ezért azt javasoljuk, hogy ha úgy érzed, túl sok a kezednek a hideg, néha emeled ki a vízből, majd tedd vissza.

Ha betartod ezt az 5 irányelvet, akkor elképesztő dolgokat tapasztalhatsz meg. Megnövekedhet az energiaszinted, javulhat a mentális állapotod, szebb lehet a bőröd, hamarabb regenerálódhatsz, csökkentheted a fájdalmat és fokozódhat az anyagcseréd is.

Ha kedvet kaptál a hidegvizes fürdőhöz, akkor nézz szét jégkádaink és hűtőegységeink között, és keress minket bátran, ha te is beszereznél egyet!

5 módszer az izomfájdalom csökkentésére és az izomregeneráció támogatására

Ha fizikai munkát végzel vagy rendszeresen edzel, például súlyt emelsz, futsz, úszol vagy kerékpározol, akkor nálad sem ismeretlen vendég az izomláz és a fájdalom. Bár az izomláz elmúlik egy idő után, azért lássuk be, szívesen kihagynánk ezt a kellemetlen epizódot az edzések után. Adunk pár tippet, amiket ha megfogadsz, nagyban hozzájárulhatsz izmaid megfelelő regenerációjához és a teljesítményed növeléséhez.

Az izmoknak körülbelül 24-48 órára van szüksége ahhoz, hogy regenerálódjanak az edzések után, ezért ha ugyanazokat az izomcsoportokat használod újra meg újra anélkül, hogy hagynád regenerálódni őket, akkor akadályozhatod az izomépítést, sőt még a sérüléseket is kockáztatod. A jó hír viszont az, hogy tehetsz az izomfájdalom csökkentése és az izmok regenerációjának maximalizálása érdekében.

1. Az elmaradhatatlan masszázs

Az edzés utáni masszázs csökkentheti az aktuális feszítő érzést és a jól ismert, jövőbeni fájdalmat. Egy friss tanulmány szerint a masszázsterápia hatékonyan enyhíti az edzést követő izomfájdalmat akkor is, amikor nem az izomlázat, hanem még magát az edzést érzed. A masszázs így remekül segítheti a regenerációt a gyulladás, az izomfeszülés és a duzzanat csökkentésével. Ha épp nincs a közelben senki, aki jól átmasszírozna, akkor használj SMR hengert, ami igazán hatékony alternatívája az edzés utáni masszázsnak.

2. Próbáld ki a kompressziós ruhadarabokat!

Az elmúlt évtizedekben igen népszerűvé vált a sportolók körében a kompressziós ruhadarabok használata. Magyarországon talán a kompressziós (rövid és hosszú) nadrág a legismertebb, de azt is érdemes tudni, hogy más testrészek regenerációjánál alkalmazható kiegészítőket is lehet hozzá kapni. Az ilyen kompressziós ruhadarabok és kiegészítők elősegítik az izmok regenerációját és segítik a teljesítménynövelést. Kutatások kimutatták, hogy a kompressziós ruházat csökkenti a késleltetett izomfájdalom mértékét és hatékonyabban javítja az izomkárosodásból való felépülést.

A kompressziós ruházat, amelyben a légkamrák a kiválasztott programnak megfelelően telnek meg levegővel, megemeli a bőr és a környező szövetek hőmérsékletét, ezzel fokozva a véráramlást és elősegítve az izmok gyógyulását.

3. Kontrasztterápia nem csak reggeli ébresztőként

A kontrasztos hidroterápia alkalmazása segít csökkenteni az izomfájdalmat a megerőltető edzések és munkanapok után. A kontrasztterápia során a testet felváltva hideg, majd meleg vízbe merítjük, és bár nem hangzik annyira kellemesnek, valójában nagyon hatékony. A meleg víz hatására ugyanis az erek kitágulnak, a hidegben pedig összehúzódnak. A folyamatos hőmérséklet-változás tehát stimulálja az ereket, segít felgyorsítani az anyagcserét, csökkenti a duzzanatot és a gyulladást. A kontrasztfürdőd ne legyen hosszabb 15 percnél, és ügyelj arra, hogy hideggel kezdd és zárd az etapot.

Ha már a hűtésnél és fűtésnél tartunk, nézd meg Compact XP Dual Temp egységünket, amivel lehűtheted, de fel is fűtheted a vizet a jégkádadban.

4. Próbáld ki a krioterápiát!

A krioterápia azoknak a módszereknek az összefoglaló elnevezése, amik a hidegvizes terápiát veszik alapul.  Ez történhet egyénileg vagy akár csapatszinten is – valójában csak attól függ, mekkora jégkádban hűtjük le a megfelelő hűtőegységgel a vizet. A jégfürdőzés nem egyenlő a jégkockák közt ücsörgéssel, viszont valóban meglehetősen hideg a terápia során használt víz. De pontosan mire is jó a krioterápia?

A hidezvizes merülés korlátozza a test gyulladásos válaszát, akár 20%-kal is csökkentheti az izomfájdalmat, megkönnyíti a regenerációt, csökkenti a sérülések kockázatát, pozitívan hat a hangulatra és a mentális állapotra, támogatja a fogyást és a megfelelő anyagcserét, illetve erősíti az immunrendszert. Kell ennél több? Ha kételkedsz, nézd meg Cristiano Ronaldo teljesítményét, aki rendszeresen vesz jeges fürdőt. Ha már elhatároztad magad és az első merülésre készülsz, olvasd el az egyik korábbi cikkünkben összeszedett javaslatainkat!

5. Fehérje, fehérje és még egy kis fehérje

A fehérje védi az izmokat és támogatja az új izomszövetek építését. Ennek az az oka, hogy a fehérjék a lebontásuk során aminosavakká alakulnak, amelyek nélkülözhetetlenek az izomépítéshez. Kiváló fehérjeforrás a sovány hús, a tofu, a lencse, a hal, a bab és a dió, de ma már számos típusú fehérjepor is kapható.

A fehérje köztudottan elősegíti az izomteljesítmény javítását, ha edzés előtt fogyasztjuk, de edzés után is fontos a fehérjebevitel, hogy segítsük a fizikai igénybevétel során sérült izomrostok regenerációját.

Ha annyira rákaptál már a fehérjékre, hogy legszívesebbem minden étkezésnél fehérjeturmixszal kísérnéd le a csirkemellet és a fehérjés sütit, akkor azt mondjuk, fehérjét vacsorára is mindenkinek, aki edz!

Ahogy már említettük, a fehérje elősegíti az izmok regenerálódását, ami természetesen alvás közben is zajlik. Amíg alszol, a tested elkezdi lebontani az izomfehérjét, ezért ha azt szeretnéd, hogy a tested ne az „izmaidat egye meg”, akkor elalvás előtt is fogyassz némi fehérjét. Tehát ha lefekvés előtt fehérjét eszel, az izmaid könnyebben regenerálódnak alvás közben, és megemelkedik a növekedési hormon szintje is.

Ha kedvet kaptál a hidegvizes fürdőhöz, akkor nézz szét jégkádaink és hűtőegységeink között, és keress minket bátran, ha te is beszereznél egyet!

icool_jegkad

Ezeket kell tudnod az első jégkádas merülésed előtt

Már hallottál a hidegterápiáról és a jégkádakról, de még sosem próbáltad? Az izmaidat szeretnéd jeges örömökben részesíteni, vagy esetleg a stressz negatív hatásai ellen és a kiegyensúlyozottság érdekében tennél valamit? Akkor olvasd el, mit érdemes tudnod az első jégfürdőzés előtt!

A jeges fürdőzés nem véletlen örvend egyre nagyobb népszerűségnek, hisz számos előnye van. Az már szinte köztudomásúnak számít, hogy az élsportolók gyakran vesznek jeges fürdőt a kemény edzések, meccsek, versenyek során megfáradt izmaik nyugtatására. Viszont ma már nemcsak élsportolók számára érhető el ez a szuper terápiás módszer, hisz ma már uszodák, edzőtermek, wellness létesítmények is elkezdtek áldozni vendégeik regenerációjának magasszintű támogatására. Az pedig a hab a tortán, hogy még otthonra is beszerezhetsz egy jégkádat, sőt akár egy hordozhatóval is meglepheted magad, ha úgy döntesz.

Mi az a jégfürdő?

A jégfürdő vagy hidegvizes merülés a krioterápia egyik típusa. A lényeg az, hogy az ember a jelentősebb fizikai megterhelés után, vagy a mentális egyensúlyának megteremtése, megtartása érdekében meghatározott időre beleül vagy belefekszik egy kád megfelelő hőmérsékletűre hűtött vízbe.

A jégfürdőzés fizikai és lelki előnyeit már számos tanulmány vizsgálta és igazolta is, nem véletlen alkalmazza ezt a módszert például az utánozhatatlan labdarúgó, Cristiano Ronaldo, de a színpadon mindig elképesztő teljesítményt nyújtó Madonna is.

De pontosan mik azok az előnyök, amik miatt élsportolók és előadóművészek is a jégkádak mellett teszik le a voksukat?

Ez a kérdés valószínűleg benned is felmerült, ezért gyorsan fel is soroljuk, mit is tesz a hidegvizes merülés a testeddel és a pszichéddel.

  • Nyugtatja a fájó izmokat egy kemény edzés után,
  • csökkenti a duzzanatot és a gyulladást,
  • lehűti a testet,
  • potenciálisan javítja a teljesítményt,
  • támogathatja a fogyást
  • erősíti az immunrendszert,
  • segít az alvásminőség javításában,
  • támogatja a lelki egyensúly megteremtését,
  • segít a stressz kezelésében.

Az előnyök hosszú és széles skálán mozgó listáját olvasva már meg is jött a kedved a csobbanáshoz, nem? Persze mielőtt ugranál, elmondjuk, hogyan készülj fel az első jégkádas élményre.

Így készülj fel az első alkalomra

Természetesen a jégkád nem egy olyan dolog, amibe páros lábbal ugrunk bele két szaltó kíséretében. Nagyon fontos a fokozatosság, és hogy tudd, mit tegyél közvetlenül a beszállás előtt és a kiszállás után.

Először is készíts be magad mellé törölközőt és száraz ruhát, hogy gyorsan fel tudj öltözni, ha végeztél.

Már a jégfürdőt megelőzően is tudsz készülni az első merülésre, mégpedig a légzés megfelelő ritmusának megtanulásával. Gyakorlásnak jó például az is, ha rendszeresen zuhanyzol hideg vízben, hogy ráérezz, hogyan kontrollálhatod úgy a légzésed, hogy ne kapkodd a levegőt, amikor hideg víz ér, hanem szépen, egyenletesen szívd be és fújd ki.

A testednek meg kell tanulnia adaptálódni a hideghez. Ez a légzéssel kezdődik és a légzéssel fejeződik be, ezért nagyon fontos, hogy hallgass ránk és hogy ura legyél a testednek.

A vízzel való első érintkezés előtt kezdj el lassan mélyeket lélegezni 1-2 percig – ez az ellazulásban is segít. Ezután lélegezz erőteljesen 1-3 percig, és ha készen állsz, kilégzés közben tartsd vissza a lélegzeted pár pillanatig és lépj be a kádba, így csökkentheted azt a sokkhatást, amihez a későbbiekben hozzászoksz, de elsőre azért furcsa lehet.

Fő a fokozatosság! Egyáltalán nem baj, ha először csak 2-5 percnyi jégfürdőzéssel indítasz. Mivel minden ember más, másra van szüksége a testünknek is. Ne érezd rosszul magad, ha elsőre „csak” ennyi ideig bírod a télies körülményeket. Sőt bátran állíts be egy stoppert vagy a mobilodat, hogy jelezzen, amikor eltelt 1-1 perc, így talán nagyobb is lehet a sikerélményed.

A fokozatosság a víz hőfokára is vonatkozik. Nem feltétlen kell egyből a 4 fokos vizet megcélozni! Nyugodtan indulj akár 15-ről, gyakorold az egyenletes légzést és koncentrálj magadra!

Mi jön a jégfürdő után?

A törölközőt és a ruhát már ugye odakészítetted a jégkád mellé, gyorsan át is törölted magad, hogy ne legyél csurom víz. Ez a pár másodperces művelet után még ne indulj el semerre, hanem végezz el pár könnyed gyakorlatot, például karkörzést, guggolást, csípőkörzést, és zárd ezzel a jeges kalandot.

Ha kedvet kaptál a hidegvizes fürdőhöz, akkor nézz szét jégkádaink és hűtőegységeink között, és keress minket bátran, ha te is beszereznél egyet!

Tudtad?

Az összes világversenyen, olimpiákon, paralimpiákon, Tour de France-on is iCoolt használnak.

5 dolog, ami miatt te is kipróbálnád a jégkádakat

5 ok, amiért te is kipróbálnád a jégkádakat

Ha még nem hallottál a jégkádakról, akkor pont ideje megismerkednek velük, mert annyi pozitív hatásuk van, hogy vétek lenne kihagyni őket, ha kicsit is fontos számodra a regeneráció. Íme 5 érv, ami feltehetően téged is meggyőz arról, hogy milyen nagy szerepet játszhat egy jégkádrendszer a hobbi- és az élsportolók életében is.

A csodakrémek és varázslatos jólétet ígérő táplálék-kiegészítők világában nehéz megtalálni azokat a dolgokat, amik valóban segítik a regenerációt és a teljesítmény növelését. Ezért nem is akarjuk hangzatos szlogenekbe öltöztetni az iCool jégkádakat, inkább csak felsorolunk öt olyan tényt, ami önmagáért beszél.

Aki rendszeresen sportol, az tudja, mennyire fontos a megfelelő regeneráció, annak hiányában ugyanis nemcsak fájdalmak léphetnek fel, hanem még a következő eredmények is kiábrándítóak lehetnek. Nem is kell olyan nagy képzelőerő ahhoz, hogy érthetőek legyenek az okok, elég belegondolni abba, hogy aki szörnyű izomlázzal küzd, az nagy eséllyel produkál rosszabb eredményeket, mint általában. De nézzük is a tényeket, amik miatt például Cristiano Ronaldo is szívesen csobban jégkádban.

1. Korlátozza a test gyulladásos válaszát, csökkenti a fájdalmat

Egy-egy megterhelő edzés után izomláz gyötörheti a hobbi- és a versenysportolókat egyaránt. Az izomláz gyakorlatilag egy izomrostokat érintő mechanikus károsodás, amely gyulladáshoz és fájdalomhoz vezet. A probléma enyhítésében azonban sokat segíthet a jégfürdő, ugyanis akár 20%-kal is csökkentheti az izomfájdalmat.

Ha felmerült benned a kérdés, hogy ez hogyan lehetséges, már érkezik is a válasz: a hideg lassítja az idegek üzenetküldésének sebességét, emiatt csökkenhet a fájdalomérzet is.

2. Megkönnyíti a regenerációt, csökkenti a sérülések kockázatot

A jeges fürdő újabb előnye, hogy a merülés hatására csökken a szövetduzzanat és enyhülnek a mikrosérülések az izmokban, ami azt jelenti, hogy aki ilyen hidegvizes terápiát alkalmaz, az jelentősen gyorsabb regenerációra számíthat, mint az, aki nem teszi ezt meg izmai egészségéért.

Tudtad, hogy a gyors regenerációra nem csak a szoros értelemben vett sportolóknak van szüksége? Azok az előadóművészek is gyakran alkalmazzák, akik komolyabb fizikai megterhelésnek vannak kitéve mondjuk egy zenés-táncos turné során. Jó példa erre Lady Gaga, aki előszeretettel őrzi jégfürdővel a szépségét és az egészségét.

3. Pozitívan hat a hangulatra és a mentális állapotra

Minden sportoló tudja, hogy a kiváló eredmények csak részben múlnak a fizikai erőnléten és a technikán, mert ha fejben nincs minden rendben, akkor oda a győzelem. A jó hír az, hogy a hidegvizes terápia nemcsak a gyulladás és a fájdalom csökkentésében, illetve a regeneráció felgyorsításában játszik nagy szerepet, hanem a mentális egyensúly megtartásában is.

A jégfürdő stimulálja az agyunkban lévő kémiai anyagokat, amelyek hatással vannak az érzéseinkre és a koncentrációs képességeinkre is. A megfelelő rendszerességű hidegvizes merülések növelik a neurotranszmitterek, azaz az ingerület-átvivő anyagok (például a noradrenalin és a jó közérzetért felelős szerotonin) szintjét.

A jégkádak a stressz leküzdésében is hathatós segítséget nyújthatnak, ugyanis a hidegvizes terápia felébreszti a természetes fight or flight vészreakciót, és ezzel természetes módon tréningeli az agyat arra, hogy könnyebben birkózzon meg a mindennapi stresszel.

Szintén hatalmas előnye a jégfürdőnek, hogy csökkenti a szorongásért és depresszióért felelős gyulladásos citokinek termelődését, ami – lássuk be – igencsak szükséges a felkészülési és a versenyidőszakban, de akár a teljesen átlagos hétköznapokban is.

4. Támogatja a fogyást és a megfelelő anyagcserét

A jégkádak használata hozzájárul a vérerek falának összehúzódásához, ami azt jelenti, hogy az anyagcsere lelassul, aztán a kádból kiszállva az erek újra kitágulnak, friss vér áramlik keresztül rajtuk, amely elszállítja a káros melléktermékeket. Ennek nagy szerepe lehet a fogyásban is, ha mellette megfelelően mozogsz és étkezel.

Ha ez nem győzött meg, akkor azt is eláruljuk, hogy a pop királynője, aki idén nyáron tölti be a 64-et, rendszeresen jégfürdőzik, hogy megtartsa híres kondiját. Igen, jól sejted, az utánozhatatlan Madonnáról van szó. Ha ő a jégfürdővel tartja magát bombaformában van, te miért tennél másképp?

5. Erősíti az immunrendszert

A merülőkád használata a megfelelő légzési technikák alkalmazásával együtt bizonyítottan képes aktiválni az immunrendszer adaptációs reakcióját. Ez az úgynevezett kontrollált hipoxia, amely aktiválja a stresszhormont.

A hidegvizes merülés arra készteti a testet, hogy a komfortzónán kívül működjön, ezáltal közvetlen hatást gyakorol az immunrendszerre. Mindeközben a test válaszreakciót indít el az idegrendszer felé, ezzel befolyásolva az oxigénfelvételt és növelve az energiát.

A járvány emlékeztetett minket arra, hogy milyen fontos az erős immunrendszer, és hogy vigyázzunk a szervezetünkre. Tegyél te is az egészségedért, vedd fel velünk a kapcsolatot még ma, hogy segíthessünk megtalálni a számodra ideális jégkádrendszert!

Tudtad?

Az összes világversenyen, olimpiákon, paralimpiákon, Tour de France-on iCoolt használnak.

A bejegyzésben említett termékeket megtalálod a weboldalunkon.

A következő edzés az előző utáni regenerációval kezdődik

Ma már tudjuk, hogy amikor az élsportolók vagy a fizikumukra különösen nagy figyelmet fordító hírességek jégkádba ülnek, az nem azért van, mert meg akarják mutatni, mennyire jól bírják a szélsőséges körülményeket. Épp ellenkezőleg. Ezzel azt üzenik, hogy a test igenis sérülékeny, és gondoskodást igényel, ha sokáig szeretne az ember formában maradni és egészségesen élni.

Ha jeges fürdő, akkor iCool!

Az edzés (és más fizikai megterhelés nyomán) mikrosérülések jelennek meg az izomrostokban, ami gyakorlatilag kis szakadásokat jelent. Ez ideális esetben nem probléma, viszont nem mindegy, milyen fokú és hogy meddig tart a regeneráció.

Az iCool kifejezetten olyanoknak készült, akik nagy fizikai igénybevételnek vannak kitéve. A jeges fürdő erősen ajánlott tehát az élsportolóknak, de előadóművészeknek, hobbisportolóknak és kemény fizikai munkát végzőknek is – képzeld csak el, mennyire megterhelő lehet a táncosok vagy mondjuk az ipari alpinisták egy napja. A jégkádakat egyértelműen a sportolóknak fejlesztették ki, de ahogy a példák is mutatják, nem csak számukra lehet hasznos.

Az iCool rehabilitációs és regenerációs célokra specializálódott, minőségi hűtőrendszereket jelent, amelyek az egyén mellett akár egy egész csapatot is ki tudnak szolgálni.

Mivel tudjuk, hogy másra van szüksége a különböző sportágak, különböző terhelésnek kitett képviselőinek, számos verzió közül lehet választani. Az IceMate jégkád például felfújható, merevfalú, hordozható, és két személy egyidejű befogadására is alkalmas. Nagyon kompakt az IcePod jégkád is, amely szintén kisebb létszámra lett tervezve, maximálisan szem előtt tartva a helytakarékosságot.

A Team Recovery Pool az első teljes testes merülőmedence a világon, amelyet kifejezetten stadionok, sport klubok, egyesületek, iskolák, egyetemek, fitness-wellness klubok, szállodák számára terveztek. Sokat elárul a minőségéről az a tény, hogy ez a legelterjedtebb telepített jégfürdő megoldás az egész világon.

Segítsd több fronton is az izmok regenerációját!

A jégfürdő mellett más módokon is segíthetjük a fáradt izmok regenerációját. Az Aerify egy különleges technológia révén levegőt (pneumatikus kompressziót) használ, hogy dinamikus és hatékony masszázst nyújtson a fáradt testnek.

Az Aerify nadrág a különböző kamráinak egymás utáni pressziója révén növeli a nyirok- és vérkeringést, amely csökkenti a duzzanatot és elősegíti a gyorsabb felépülést azáltal, hogy eltávolítja az anyagcsere salakanyagait (például az aktív életmódból és a sportból származó tejsavat). Ezzel támogathatjuk a tápanyag- és oxigéndús vér megfelelő áramlását, amelyre az izmoknak hatalmas szüksége van ahhoz, hogy újjá tudják építeni önmagukat.

Aerify kompressziós nadrág

Ha úgy gondolod, hogy itt az ideje nagyobb figyelmet fordítani az edzés mellett a regenerációra is, vedd fel velünk a kapcsolatot!

Tudtad?

Az összes világversenyen, olimpiákon, paralimpiákon, Tour de France-on iCOOLt használnak.

A bejegyzésben említett termékeket megtalálod a webshopunkon, vagy gyere be a FitCollege STORE üzletébe, ahol szakértőink szívesen segítenek. Ha még nem tetted, kövess minket az Instagramon és Facebookon is!